Kurzajki na stopach dziecka

Kurzajki na stopach dziecka

Kurzajki mogą występować w różnych partiach ciała. Najczęściej obejmują stopy oraz dłonie, czyli miejsca, w których mogliśmy zetknąć się z osobą zakażoną, czy przedmiotami, bądź miejscem, w którym osoba mająca kurzajki przebywała. Łatwo się roznoszą, więc do zakażenia może dojść bardzo szybko. Na kurzajki w szczególności narażone są dzieci i to właśnie one najczęściej muszą się z nimi zmagać. O ile te na dłoniach wyglądają nieestetycznie, tak te na stopach mogą powodować ból i dyskomfort przy wykonywaniu najprostszych ruchów. Aby zaoszczędzić dziecku bólu, należy od razu zacząć działać. Jak? Całe szczęście nie jest to takie trudne, jak by się mogło wydawać.

Jakie metody leczenia można zastosować?

Jak przebiega leczenie kurzajek? To pytanie zadaje sobie bardzo wielu rodziców i nie ma nic w tym złego, w końcu nie każdy musi być ekspertem i wiedzieć, jak radzić sobie z tego typu przypadłościami. Niektórzy pewnie będą szukać rozwiązania wśród naturalnych metod leczenia. To może okazać się dobry pomysł, o ile kurzajka nie powoduje u malucha bólu czy dyskomfortu przy poruszaniu. Warta uwagi jest roślina o nazwie glistnik jaskółcze ziele. Roślina ta słynie z zawartości enzymów zmiękczających naskórek. Jednak to nie wszystko, znajdują się w niej także związki, które hamują rozrost komórek. Glistnik jest łatwy do zdobycia, rośnie na skrajach lasów i przy drogach, więc wystarczy udać się na małą wycieczkę, by zdobyć potrzebną roślinę. Z przygotowaniem kuracji również nie powinno być większych problemów. Wystarczy przełamać łodygę rośliny, a następnie przyłożyć z niej sok bezpośrednio na kurzajkę. Czynność należy powtarzać kilka razy dziennie. Jeśli nie uda nam się zdobyć glistnika, to istnieją łatwiejsze metody domowego leczenia. Do kolejnej kuracji będziemy potrzebować soku z liści mlecza. Znów wystarczy smarować niż kilka razy dziennie kurzajki i czekać, aż zaczną się zmniejszać.

Czasami jednak domowe kuracje to zdecydowanie za mało i wtedy podolog dziecięcy warszawa okazuje się najlepszym wyjściem. Powinniśmy do niego zgłosić się wtedy, gdy kurzajki powodują ból u dziecka i utrudniają mu chodzenie. W takich przypadkach podolog zaleci najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na szybkie usunięcie kurzajek. Do wyboru jest kilka terapii. Innowacją w leczeniu kurzajek jest laseroterapia, czyli zabieg, w którym przy pomocy lasera usuwa się kurzajki. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny. Czas jego trwania wynosi od kilku do kilkunastu minut i nie wymaga specjalnego przygotowania, więc może to się okazać naprawdę dobre rozwiązanie w przypadku maluchów. Warta uwagi jest też krioterapia, zabieg, w którym wykorzystuje się zimną temperaturę do wymrażania kurzajek. Nie sposób też pominąć elektrokoagulacji, potocznie zwanego wypalaniem kurzajek. Jeśli chodzi o tradycyjne metody, to nadal wykorzystywane są także zabiegi chirurgiczne. Jednak miejmy na uwadze, że przy tak dużej ilości metod leczenia sięga się po tylko w skomplikowanych przypadkach, czyli takich, w których inne metody nie okażą się skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *