Leczenie zachowawcze zębów, profilaktyka

Próchnica

Zakaźna choroba, która odpowiada za zniszczenie tkanek zęba poprzez ich demineralizację po czym będą się one zaczynały rozpadać. Próchnica może atakować praktycznie każdą z tkanek zęba i każdą część naszego zęba. co wydaje się najważniejsze to fakt, że takie zniszczone tkanki nie mogą się same regenerować. Jednym możliwym sposobem na unikanie bólu i nadaje wyglądu zębom będzie usuwanie tej zmienionej części i bardzo dokładne uzupełnienie ubytków. Ten stan choroby w zębie jest dla wielu problemem właśnie dlatego, że usunięcie nie będzie możliwe bez wizyty u dentysty.

Leczenie zębów

Leczenie zachowawcze jest określane jako odtwórcze i charakteryzuje się tym, że dąży do uzyskania zębów w naturalnym kształcie oraz kolorze. Stosuje się współcześnie różnorakie nowoczesne materiały do wypełnień w różnych kolorach oraz o dużej wytrzymałości. Dzięki temu rzeczywiście leczenie ubytków próchnicznych jest możliwe przy zachowaniu doskonałej estetyki. Ludzie coraz częściej w ten sposób chronią się przed leczeniem protetycznym. Celem stomatologii będzie dążenie do zachowania estetycznego wyglądu naszych zębów. Efekt taki można uzyskać przez zmianę kształtu, wielkości oraz barwy zęba.

Endodoncja

Inaczej to leczenia kanałowe, które jest częścią stomatologii zachowawczej. Nie zawsze jesteśmy w stanie powstrzymać proces próchnicowy w zębie, szczególnie gdy ten będzie stoczył bez żadnych wyraźnych objawów. Może dochodzić do sytuacji, w której już miazga zęba będzie zaatakowana. To tkanka naczyniowo – nerwowa, która odpowiada za to, że ząb jest żywy. Gdy będzie się tam pojawiał stan zapalny a następnie może dojść do jej obumarcia inne leczenie nie będzie już możliwe. leczenie kanałowe obecnie jest już praktycznie dla każdego dostępne i każdy będzie mógł z niego skorzystać.

Dzięki nowoczesnym metodom ten proces leczenia mamy okazję przeprowadzić bez problemów. Zadaniem będzie ochrona zęba przed jego usunięciem. Przeprowadzone odpowiednio leczenie kanałowe zagwarantuje nam możliwość zachowania zęba a jego korzeń może być naturalnym implantem zębowym, na którym powstanie odbudowa dla zęba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *