Botoks sposobem na zmarszczki mimiczne

Podobno zmarszczki dodają nam charakteru i osobowości. Ciężko to stwierdzić, faktem jest jednak że dodają nam czegoś zupełnie innego – zmartwień. Tracimy przez nie pewność siebie, atrakcyjność i młody wygląd. Skóra pokryta zmarszczkami jest cienka niczym bibuła, pomarszczona i poszarzała. Co robić, by odjąć sobie lat, umniejszyć zmartwienia i zwiększyć poczucie swojej atrakcyjności? Medycyna estetyczna wychodzi nam naprzeciw. Botoks na zmarszczki mimiczne to sposób obecnie najbardziej popularny i dostępny. Zastanówmy się zatem nad tą metoda usuwania zmarszczek mimicznych.

Mechanizmy działania botoksu

Toksyna botulinowabardziej znana pod nazwą jadu kiełbasianego, jest wyjątkowo mocno działającą toksyną pochodzenia naturalnego, przyczyniająca się do sparaliżowania uwalniania acetylocholiny. Acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem odpowiedzialnym za przesyłanie impulsów między nerwem a mięśniem. Jad kiełbasiany działa na skutek blokowania połączeń między synapsami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami, mówiąc prościej blokuje synapsy nerwowe co powoduje rozluźnienie mięśni i czasowe rozprostowanie zmarszczek mimicznych. Dzięki tym właśnie właściwością botulina znalazła zastosowanie w medycynie w likwidowaniu zmarszczek mimicznych.

W jakim celu stosuje się botoks?

Jad kiełbasiany i jego lecznicze właściwości wykorzystywany był czynnie od lat osiemdziesiątych dwudziestego stulecia. Początkowo jako preparat leczący zeza, nadpotliwość stóp, rąk i pach po zwalczanie migreny i bólów reumatycznych włącznie. Jako cudowny środek na zmarszczki wykorzystany został na szerszą skalę na początku naszego stulecia. Niemalże od razu zyskał na popularności, głównie za sprawą gwiazd show biznesu. Teraz dzięki malejącym ceną, a także rozpowszechnianiu wiedzy na ten temat, botoks stał się cudownym eliksirem młodości dostępnym dla szerokich mas.

Wskazania do stosowania

Botoks przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek mimicznych, głównie w górnej części twarzy, jednak nie tylko. Zmarszczki mimiczne są to zmarszczki, pojawiające się  już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą, a często przesadną mimiką twarzy. W przypadku bardzo głębokich i mocno utrwalonych zmarszczek jeden zabieg botoksu może okazać się niewystarczający. Zaleca się  więc powtarzanie go co cztery miesiące. Zależy to jednak od indywidualnych predyspozycji i czasami okres działania botuliny jest znacznie dłuższy (średnio od 3 miesięcy do roku). U osób młodych poleca się zastrzyki z botoksu jako profilaktykę zmarszczek. To znacznie lepsze rozwiązanie niż późniejsza walka z już utrwalonymi zmarszczkami. Zastanówmy się więc nad zastosowaniem botoksu już teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *