Dieta dobra na brak czasu

Najczęstsza wymówka dla odkładających się fałdek tłuszczu jest zwykle prosta: brak czasu.

Utrzymywanie urozmaiconej, zbilansowanej i nietuczącej diety wymaga sporego zaangażowania. Aby utrzymać prawidłową wagę, nie musimy jednak spędzać długich godzin w kuchni. Wystarczy, że wyzbędziemy się niektórych niezdrowych nawyków.

Przede wszystkim powinniśmy zapomnieć o istnieniu restauracji, które serwują jedzenie typu fast food. Lenistwo nie może stać się wymówką, która usprawiedliwia zjadanie kolejnej porcji frytek czy wysmażonego na głębokim tłuszczu hamburgera. Nawet jeśli musimy szybko zjeść coś na mieście, wybierajmy zdrowsze alternatywy: bary sałatkowe czy choćby piekarnie.

Oczywiście, że najkorzystniejsze dla naszego organizmu jest samodzielne przygotowywanie posiłków. Dietetyk Warszawa

Wtedy najlepiej wiemy, ile poszczególnych składników zawierają. Przynajmniej w pewnym stopniu możemy dostosować liczbę kalorii oraz dawkę cukru, soli i tłuszczu do swoich potrzeb. Nie każdy jednak dysponuje czasem na tyle, by móc codziennie gotować. Jeśli jednak znajdziesz chwilę na przygotowanie wartościowego dania, postaraj się zrobić większą porcję. Wiele potraw doskonale znosi przechowywanie leków w zamrażarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *