Powody by uprawiać sex

Seksualność to ważna sfera człowieka o którą z pewnością warto dbać. Narosło wokół niej niesamowicie dużo stereotypów i pejoratywnych stwierdzeń nie pomagających w budowaniu własnej świadomości seksualnej. Warto pamiętać o tym, że każda osoba może mieć dobry sex w zależności od tego jak wygląda lub ile ma lat. Daje on szereg korzyści, które mogą zaprocentować na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Obniża poziom stresu

W trakcie aktu seksualnego w organizmie wytwarza się ogromna ilość hormonów ukierunkowanych na odczuwanie przyjemności. Przez dopaminę pobudzany zostaje układ nagrody, uaktywniający się również w trakcie czynności które są dla nas przyjemne takie jak np. zjedzenie posiłku czy otrzymanie pochwały

Pomaga w tworzeniu bliskich więzi

Podczas seksu z partnerem/partnerką, a także po stosunku w momencie kiedy partnerzy spędzają ten czas razem w swoich objęciach wydziela się hormon odpowiedzialny za przywiązanie zwany oksytocyną. Pozwala on na budowanie bliskości, wzmocnienie relacji. Czysty fundament do budowania szczęśliwego związku.

Wyraża uczucia

Duża grupa osób w szczególności mężczyzn nie została nauczona okazywania uczuć. Wielu osobom z trudem przychodzi wyznanie „Kocham Cię”  lub mówienie o miłości w sposób czuły i romantyczny. Seks to akt, w którym puszczają wszelkie granice. Czujemy się akceptowani i bezpieczni. Mitem jest, że osoby mówiące o swoich uczuciach w trakcie intymnych momentów tak naprawdę są skupione tylko i wyłącznie na seksie. Jest to bardzo krzywdzące i nieprawdziwe.

Usprawnia komunikację 

Kwestie związane z seksem nie zawsze są łatwe do omówienia z partnerem/partnerką. Mówiąc o naszych najskrytszych pragnieniach o fantazjach otwieramy się na drugą osobę i dajemy jej do zrozumienia, że jest dla nas ważna. Zaufanie to najważniejszy składnik dobrego związku.Te historie erotyczne, które wymienicie między sobą mogą być furtką do fantastycznej przygody, która da wam dużo radości. Nigdy nie jest za późno na odkrywanie siebie i swoich potrzeb.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *