USG Szyi

Spojrzenie na chirurgię ultrasonograficzną bólu szyi

W przypadku osób, u których zdiagnozowano raka, USG szyi służy do określenia stanu guza i stopnia jego rozprzestrzenienia się na organizm. Procedura pomaga lekarzom określić, jak ciężki jest rak. Szyja jest kluczowym obszarem raka, który rozprzestrzenił się już na inne obszary ciała ze względu na sposób, w jaki organizm magazynuje energię.

Jeśli komórki rakowe znajdują się w szyi, promieniowanie może być bardziej szkodliwe, ponieważ nadal znajdują się w tkance miękkiej. Z tego powodu lekarze muszą upewnić się, że guz nie ma żadnych punktów nacisku, w których można je usunąć. Dlatego używają ultradźwięków, aby upewnić się, że guz całkowicie zniknął.

Jeśli guz nie zniknął całkowicie, lekarz będzie chciał sprawdzić, czy jest złośliwy. Istnieją dwa rodzaje nowotworów: łagodne guzy i złośliwe guzy. Większość guzów jest łagodna. Jeśli jednak guz jest złośliwy, może powodować poważne komplikacje. Sam guz, chociaż nie zagraża życiu, może powodować problemy z oddychaniem, trudności w połykaniu i może wymagać operacji.

W przypadku kobiet rak jajnika jest jednym z rodzajów raka, który https://usg-warszawa.pl/maciej-kogut-ortopeda-warszawa/ wykorzystuje ultradźwięki. Lekarz najpierw używa narzędzia do obrazowania, takiego jak zdjęcie rentgenowskie lub tomografia komputerowa, aby pomóc określić stan jajników. Następnie użyją ultradźwięków do ich zbadania. Jeśli są zdrowe, lekarz umówi się na wizytę u ginekologa pacjentki.

Komórki rakowe można również badać za pomocą ultradźwięków. Czasami usuwa się je za pomocą małego nacięcia. Dzieje się tak, aby można je było badać pod mikroskopem. Te egzaminy są bardzo ważne, ponieważ pozwalają lepiej zrozumieć, jak wyglądają komórki rakowe.

Radioterapię można również stosować w leczeniu raka. Podczas tego procesu lekarz wyśle ​​promieniowanie rentgenowskie do ciała za pomocą ultradźwięków, aby pokazać fale promieniowania i lokalizację w ciele, na które będą wpływać.

Ultradźwięki można również stosować w leczeniu tętniaków, czyli naczyń krwionośnych zawierających płyn w mózgu. Podczas zabiegu lekarz może wykorzystać fale dźwiękowe, aby zobaczyć przepływ płynu w organizmie. Pozwoli im to ustalić, czy płyn blokuje mózg i czy przepływ jest konieczny.

Przed użyciem USG w leczeniu raka lekarze wykonają również pewne badania, aby dowiedzieć się, czy guz jest złośliwy i czy znajduje się w okolicy szyjki macicy. Mogą nawet wykonać biopsję, aby sprawdzić, czy guz jest obecny.

Powodem, dla którego ten rodzaj operacji jest stosowany w leczeniu raka, jest to, że jeśli w okolicy szyi znajdują się prawidłowe komórki, bardziej prawdopodobne jest, że rak rozprzestrzenił się z jajników na inne obszary. Lekarz będzie mógł sprawdzić, czy komórki rakowe rozprzestrzeniają się w różnych częściach ciała i mogą zatrzymać rozprzestrzenianie się.

Podniesienie szyi za pomocą ultradźwięków to bardzo częsta procedura. Stosuje się go u pacjentów w podeszłym wieku lub u osób z chorobami szyi. Niektórzy pacjenci cierpią na ból szyi z powodu zapalenia stawów i innych urazów.

Po wykonaniu tej operacji pacjent po krótkim czasie będzie mógł wrócić do domu. Robi się to, aby mogli odpocząć i przezwyciężyć ból.

Istnieją inne rodzaje operacji, które są stosowane w leczeniu bólu szyi. Jedna operacja nazywa się torakotomią, a druga to zabieg chirurgiczny zwany zmniejszeniem piersi. Zabiegi te stosuje się w sytuacjach, gdy pacjentka ma guz piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *