Antykoncepcja jaka stosować ?

Antykoncepcja i ciąża

W przeszłości stosowanie antykoncepcji było uważane za przywilej kobiety. To wtedy większość krajów zezwala kobietom na samodzielne stosowanie środków antykoncepcyjnych w okresie rozrodczym. Jednak w dzisiejszych czasach środki antykoncepcyjne nie są dostępne dla każdej kobiety, a nawet jeśli są, nadal nie można ich stosować, chyba że wymagają tego przepisy prawa. W tym artykule przyjrzymy się, co musi zrobić kobieta, aby skorzystać z antykoncepcji i dlaczego.

Środki antykoncepcyjne są prawem kobiety na mocy Artykułu 5 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, który mówi, że każdy ma prawo do swobodnego decydowania, bez ograniczeń, o liczbie dzieci, które chciałby mieć, oraz do stosowania środków antykoncepcyjnych, gdy wybór ten został ustalony przez jego lekarza. Jednak antykoncepcji nie można stosować tylko dlatego, że nie chce się już zajść w ciążę. Jest to tylko tymczasowa metoda, aby upewnić się, że już https://ginekolog-warszawa.pro/sklejenie-warg-sromowych-u-dziewczynki/ nie zajdziesz w ciążę i nie wpadniesz w zbyt duże kłopoty, jeśli to zrobisz. Może się to wydawać proste, ale są ludzie, którzy wolą mieć swoje dzieci i wcale nie chcą kłopotów. Ci ludzie zwykle nie mają zamiaru się ustatkować, a jeśli mają pecha, mogą skończyć z rozwodem.

Dlatego najlepsze metody antykoncepcji to te, które są najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze. Powinny być stosowane nie tylko w celu ograniczenia możliwości zajścia w ciążę, ale także w celu zapobieżenia w przyszłości niechcianej ciąży. Wiele kobiet woli stosować pigułkę, ponieważ ma ona mniej skutków ubocznych i nie wymaga dużego wysiłku z ich strony. Jest to jednak również jeden z najdroższych środków antykoncepcyjnych, co sprawia, że ​​dla wielu kobiet jest to ostateczność.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz rozważyć użycie prezerwatyw, ponieważ są one bardzo skuteczne i tańsze niż pigułki. Nigdy nie powinieneś używać dwóch prezerwatyw na raz, ponieważ zwiększy to ryzyko infekcji. Inną ważną kwestią jest to, że jedynym rodzajem antykoncepcji, który może być stosowany przez mężczyzn i stosowany podczas stosunku płciowego, jest pierścień i można to zrobić tylko z niektórymi partnerami seksualnymi.

Istnieją inne metody, takie jak wkładki wewnątrzmaciczne (IUD), których nie powinny używać kobiety w ciąży. Nie są też najbezpieczniejsze, ponieważ istnieje wiele przypadków, w których kobieta może w końcu wkładać urządzenie do siebie, nawet jeśli nie jest w ciąży. Może to prowadzić do infekcji i trwałej sterylizacji, dlatego lepiej zachować tę metodę w ostateczności. Jeśli należysz do tej kategorii, zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem, zanim zaczniesz stosować jakąkolwiek antykoncepcję w ciąży. Jeśli jednak zdecydujesz się na pigułkę, może to być świetny sposób na zapobieganie niechcianej ciąży, a ta metoda ma również tę zaletę, że można ją łatwo i wygodnie stosować.

Chociaż jest to drogie, zawsze możesz użyć antykoncepcji wewnątrzmacicznej, która nie jest uważana za najlepszą, ze względu na to, że nie są one zbyt niezawodne i niezbyt bezpieczne. Najlepsze metody to prezerwatywy. Jest kilka powodów, dla których są one najlepszą antykoncepcją, ale większość lekarzy to preferuje. Na początek są bardziej przystępne cenowo i co najważniejsze, nie stwarzają żadnego ryzyka.

Jeśli wolisz hormonalne pigułki antykoncepcyjne, ta metoda jest również dobra dla Ciebie, zwłaszcza jeśli czujesz potrzebę szybkiego zajścia w ciążę. Hormonalne pigułki antykoncepcyjne są najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze, nawet podczas ciąży. Te tabletki zawierają syntetyczne hormony, które faktycznie zapobiegają owulacji i zapłodnieniu. Po uwolnieniu jajo przechodzi przez jajowód, który ma tylko około sześciu cali długości i ostatecznie dociera do miejsca przeznaczenia – macicy. Po zapłodnieniu jajo pozostaje w macicy.

Oczywiście pigułek antykoncepcyjnych nie można polecić każdemu, ponieważ są osoby uczulone na sztuczne składniki tych tabletek. Należy to omówić z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek leków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *