Nici liftingujące – efekt bez użycia skalpela.

Nici liftingujące to metoda, która cieszy się coraz większą popularnością. Jest nieinwazyjna, bezpieczna, a przynosi rewelacyjne efekty. Nici liftingujące stały się konkurencje dla tradycyjnego liftingu, który wymaga użycia skalpela. Co takiego przesądza o sukcesie tej metody?

Do czego służą nici liftingujące?

Nici liftingujące PDO to nowoczesna metoda, za pomocą które można znacznie poprawić stan skóry oraz zminimalizować efekty starzenia. Wykonane są z polidioksanonu, który jest biodegradalny i bezpieczny dla organizmu. Nici liftingujące podnoszą, regenerują i wzmacniają skórę oraz korygują rysy twarzy. Metoda polega na wprowadzeniu nici pod skórę, tak, aby zniwelowały opadanie skóry oraz poprawiły jej napięcie. Wskutek zabiegu dochodzi do poprawienia procesów regeneracyjnych i zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, skóra wygląda lepiej, promienniej, młodziej. Nici są całkowicie bezpieczne, ponieważ wykonane są z materiałów, które są wchłaniane przez skórę i ulegają całkowitemu rozpuszczeniu. Są idealne do zabiegów, które mają na celu poprawianie wygładu twarzy, ale są również wykorzystywane do  poprawiania wyglądu szyi i dekoltu oraz okolic intymnych. Za pomocą nici można również wykonać podniesienie skóry na brzuchu, ujędrnianie piersi, skóry ramion, podnoszenie pośladków. Jednak najlepsze efekty nici przynoszą w obrębie twarzy i w takich zabiegach są najczęściej wykorzystywane.

Efekt zabiegów z użyciem nici utrzymuje się przez około dwa lata, ale jest to zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta.  Po tym okresie twarz zmienia się naturalnie, nie pojawia się efekt deformacji twarzy.  Nici starego typu nie rozpuszczały się  i często powodowały niekorzystne zmiany w wyglądzie twarzy. Jeżeli po kilku latach efekty przestaną być zadowalające, zabieg można z powodzeniem powtórzyć.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z użyciem nici liftingujących wykonuje się w znieczuleniu miejscowym,  dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. Trwa około 30-60 minut, nie wymaga specjalnego przygotowania i rekonwalescencji, nie ma skutków ubocznych. Jedynie kilka dni przed planowym zabiegiem, pacjent nie powinien przyjmować aspiryny i innych leków zaburzających krzepliwość krwi. Zabieg można wykonywać cały rok, niska lub wysoka temperatura nie jest przeszkodą. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennego funkcjonowania, ale należy uważać i prowadzić oszczędny tryb życia. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, który pojedynczo wprowadza owinięte wokół igieł nici pod skórę. Nici, w zależności od rodzaju, mogę mieć od 5 do 10 cm długości. Do jednego zabiegu wykorzystuje się 40-50 nici. Niektóre są gładkie, inne  wyposażone w haczyki lub stożki. Igły są wbijane pod kątem lub równolegle do siebie. Po wyjęciu igieł nici zostają w wybranym obszarze. W ten sposób z kilku nici tworzy się rodzaj rusztowania, które naciąga skórę, przeciwdziała jej opadaniu. Po zabiegu należy uważać na nadmierną mimikę twarzy, która może prowadzić do przesunięcia nici i zniekształceń twarzy. Zalecane jest organicznie aktywności fizycznej, masaży twarzy oraz ekspozycji na słońce. Nie zalecane są zabiegi peelingujące oraz inne, w których może dojść do naruszenia nici. Warto pamiętać, że nici mogą rozpuszczać się pod wpływem ciepła, dlatego niewskazane są zabiegi z użyciem lasera lub fal radiowych. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić uczucie dyskomfortu, opuchlizna, zasinienie lub swędzenie twarzy. Jednak ślady po zabiegu szybko znikają, a efekty w postaci poprawienia wyglądu twarzy widoczne są niemal natychmiast. Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po 2-3 tygodniach. Nici są niewyczuwalne pod skórą, nie ma też blizn ani nacięć.  Aby wzmocnić efekt działania nici, warto jednocześnie stosować inne zabiegi pielęgnacyjne, które będą regenerować skórę.  Nici rozpuszczają się przez okres 7-8 miesięcy.

Wskazania do zabiegu z użyciem nici liftingujacych

Zabiegi z użyciem nici są jednym z najczęściej wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Są małoinwazyjne, nie wymagają hospitalizacji, więc są dobrą opcją dla wszystkich zabieganych kobiet. Za ich pomocą można szybko odmłodzić twarz, ujędrnić skórę, dodać jej sprężystości oraz usunąć defekty spowodowane grawitacją i starzeniem się organizmu. Nici najczęściej są pomocne w zabiegach, które likwidują:

 • zmarszczki poziome i pionowe czoła
 • worki pod oczami
 • opadające policzki
 • fałdy nosowo-wargowe
 • rowek policzkowo-jarzmowy
 • opadające policzki
 • pomarszczona skóra na policzkach
 • wiotka skóra na szyi
 • poprawiają jędrność dłoni, kolan, ud i okolic  intymnych
 • poprawiają linię żuchwy

Zabiegi z użyciem nici są bezpieczne, ale mają kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzanie zabiegu. Są to:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 • infekcja w miejscach planowanego zabiegu
 • stany zapalne skóry
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • cukrzyca,
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do tworzenia bliznowców.

Gdzie wykonać zabieg z użyciem nici liftingujących?

Zabiegi z użyciem nici wykonuje większość gabinetów medycy estetycznej. Ale mimo mnogości ofert, warto wybrać renomowany gabinet, w którym pracują specjaliści najwyższej klasy, z dużym doświadczeniem w wykonywaniu tego typu zabiegów. Jedną z takich klinik jest Skyclinic we Wrocławiu. Klinika posiada najnowocześniejszy sprzęt, dzięki temu wszystkie zabiegi odbywają się z gwarancją bezpieczeństwa i jakości. Ważny jest również rodzaj nici. Klinika Skyclinic wykonuje zabiegi z użyciem wysokiej jakości nici PPD. Pracujący w klinice lekarze, po dokładnej konsultacji, są w stanie doradzić zabieg, który będzie najskuteczniejszy w przypadku danego pacjenta. Dzięki temu efekty odmłodzenia twarzy mogą być spektakularne, a każdy pacjent wychodzi z kliniki młodszy o kilka lat. Lekarze dbają o zachowanie efektu naturalności, dlatego nie należy obawiać się efektu karykaturalności, którzy czasami zdarza się po zabiegach odmładzających. Efekt, jaki można uzyskać za pomocą nici, są podobne od operacji chirurgicznych. Warto się na  nie zdecydować, aby zlikwidować widoczne efekty upływającego czasu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *